+37064715078 jokubas@jbmarketing.lt

Logotipų kūrimas

Kas yra logotipas?

Logotipas – kompanijos ženklas, suteikiantis identitetą ir išskirtinumą. Norint geriau suprasti kas yra logotipas, pirmiausia reikia suprasti jo paskirtį. Logotipo kūrimo proceso metu yra labai svarbu atsižvelgti į 5 kriterijus, kuriuos logotipas privalo atspindėti t.y. išskirtinumas, patikimumas, lojalumas, susižavėjimas ir pranašumas.

Logotipo kūrimo procesas

Žmonės dažnai galvoja, kad sukūrti gerą logotipą yra lengva. Jie pamato mažus, klasikinio šrifto ir lengvų formų logotipų galutinius variantus, kuriuos naudoja gerai žinomos įmonės ir susidaro tokią nuomonę. Deja, viskas nėra taip paprasta kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Logotipų kūrimas reikalauja daug minčių, kūribingumo ir grafinio dizaino įgūdžių, kad būtų galima lengvai ir efektyviai sukombinuoti atskirus elementus ir gauti vieną gerą. Taip pat gerai sukurtas logotipas turi būti toks pat geras ir būdamas be spalvų.

Kodėl paprasta yra geriausia

Sudėtingus logotipus yra sunku atsiminti, tai yra viena iš svarbiausių priežasčių. Geriau yra turėti paprastą logotipą, kurį visi prisimeną ir kitą versiją, kurią naudosite išskirtinėmis progomis. Taip pat verta atsiminti, kad logotipas neprivalo atspindėti to ką daro įmonė. Prisiminkime kompanijos McDonald‘s logotipą, jokių mėsainių ar bulvyčių, tik dvi geltonos arkos su užrašu McDonald‘s. Kompanija FedEx, lygiai taip pat jokių sunkvežimių, lėktuvų ir panašiai, tik užrašas (ir paslėpta rodyklė). Pagalvokite apie kompaniją Apple. Taip, ten pavaizduotas obuolys, tačiau tai neturi jokios sąsajos su kompiuteriais. Tokio tipo logotipai yra labai lankstūs, nes jie yra ilgaamžiai ir nepriklausomi nuo to kuo įmonė užsiima dabar.

Logotipas ir tikslinė auditorija

Visi norime, kad mūsų logotipas patiktų visiems arba bent jau klientams, todėl mąstant apie savo įmonės logotipą yra svarbu prisiminti ir savo klientus. Pavyzdžiui, jeigu jūs esate labai konservatyvus žmogus ir kuriate logotipą meno galerijai, manote, kad meno galerijos lankytojams jis patiks? Tikriausia ne, nes jūs nepažįstate šios auditorijos ir jos mąstymo. Todėl prieš mąstant apie savo įmonės logotipą, prisiminkite ir savo klientus, kas jie per žmonės ir kas jiems rūpi.

Būkite išskirtinis

Nustebtumėte kiek žmonių nori, kad jų logotipas būtų panašus į jų konkurentų. Kaip minėjome pradžioje, vienas iš svarbiausių faktorių yra būti išskirtiniais. Nors konkurentų logotipų analizė yra geras būdas gauti idėjų ir pastebėti klaidas, bet tai netūrėtų būti gairės, kuriomis vadovaujamasi kuriant logotipą. Jūsų tikslas – išsiskirti šioje užpildytoje rinkoje, o ne susitapatinti.

Logotipo reikšmė

Labai smagu, kai logotipas simbolizuoja ar metaforiškai perteikia tam tikrus dalykus, kurie yra susiję su įmone. Vis dėlto, klientai kartais nori, kad mes metaforiškai perteiktume visą knygą „Karas ir taika“ jų logotipe. Perkrauti logotipai nėra lengvai įsimenami ir nesudaro gero įspūdžio žiūrintiesiems. Šioje vietoje negalioja taisyklė „viskas turi turėti reikšmę“, nes kai logotipas yra perkrautas ir kiekvienas taškelis turi savo reikšmę, galiniam vartotojui niekas nebeturi reikšmės.

Sekmė slypi už logotipo?

Norite žinoti, kodėl Nike kompanijos logotipas yra toks sėkmingas? Argi ne dėl savo „nuostabaus“ logotipo? Toli gražu ne dėl savo „nuostabaus“ logotipo, o dėl to, kad milijardai žmonių yra matę šį logotipą tūkstančius kartų per televizija, geriausių atletų maikučių, sporto įrangos, atributų ir t.t. Nors jūsų įmonė tikrai neturi tokio reklaminio biudžeto kaip Nike, Apple, FedEx ir kt., bet jums svarbiausią daryti tai ką galite. Demonstruokite savo logotipą kur tiktai galite. Ant automobilių, ofiso įejimo, brošiūrų ir kitur.

Parašykite mums!
Loading...